Změna ceníku služeb

Vážení zákazníci,

informujeme Vás o změně ceníku námi nabízených služeb. Chovatelským klubům nabízíme testování za zvýhodněné ceny, členové jednotlivých klubů automaticky čerpají slevu 10%.

Při testování celého vrhu štěňat nabízíme slevu 20% na testování. Pro bližší informace o zvýhodněných cenách se na nás prosím obraťte.

 • 12. 09. 15:46

 • od Genrex

GenRex podporuje chovatele psů

Podzim je obdobím, kdy na svět přichází spousta štěňátek. Abychom podpořili chovatele, nabízíme testování celého vrhu s výraznou SLEVOU. Vzorky k DNA analýzám Vám může Váš veterinář odebrat například během čipování nebo tetování štěňat a do nových domovů mohou již otestovaná štěňátka.

 • 12. 09. 15:46

 • od Genrex

Genetické profilování u psů a skotu

Naše laboratoř se koncem roku 2015 stala členem Mezinárodní asociace pro genetiku zvířat (Internationa Society of Animal Genetics - ISAG) a od té doby jsme procházeli srovnávacími testy pro genetické profilování u psů a skotu. Tato novinka umožní lepší mezilaboratorní srovnání u členských ISAG laboratoří. V současnosti vydáváme zcela nové certifikáty dle těchto srovnávacích testů.

 • 12. 09. 15:47

 • od Genrex

Českoslovenští vlčáci v předním vědeckém časopise

Členům naší laboratoře se podařilo publikovat genetickou charakterizaci československých vlčáků a jejich srovnání s německými ovčáky a karpatskými vlky, ze kterých byli vyšlechtěni. Jedná se o první takto komplexní popis plemene ve vědecké literatuře. Článek je volně ke shlédnutí zde.

 • 12. 09. 15:47

 • od Genrex

Zavedení testů na různé typy srsti

Nově nyní u naší laboratoře můžete své psy nechat testovat na různé typy osrstění. Ač je variabilita ve vzhledu dnešních plemen opravdu unikátní, bylo zjištěno, že za většinu typů osrstění zodpovídají pouze tři geny. Jejich kombinací pak vznikají typické varianty srsti. V nabídce nově uvádíme test na výrazné znaky obočí a vousů, vhodné pro hrubosrstá plemena (český fousek, německý drátosrstý ohař, ...), jezevčíky, čínské chocholaté psy, bišonky a mnoho dalších. Tento gen je zodpovědný za nestandardní osrstění u portugalských vodních psů, havanských psíků, labradoodlů a dalších plemen. Druhou novinkou je testování genu pro určení délky srsti. Obzvláště vhodný je tento test pro plemena, která ve standardu povolují krátkosrstou i dlouhosrstou variantu - jezevčíci, výmarští ohaři, čivavy, kolie, němečtí ovčáci, čeští strakatí psi a mnoho dalších. Pokud si před krytím necháte otestovat oba rodiče, je možné odhadnout procentuální zastoupení štěňat s dlouhou a krátkou srstí ve vrhu.

V přípravě je poslední ze zmíněných genů a to gen pro vlnitost srsti. Dále budeme zavádět testování na bezsrstost pro naháče.

Máte zájem o konkrétní analýzu, kterou jste v našem katalogu nenašli? Napište nám!

 • 12. 09. 15:48

 • od Genrex

Přerušení testování psů na vlohy pro degenerativní myelopatii

Kvůli zahájení platnosti patentu EP2247752 ve státech Evropské patentové unie, jejíž součástí je i Česká republika, dočasně přerušujeme testování psů na degenerativní myelopatii (DM). Vzorky, které byly k tomuto testování již odeslány, zpracujeme bez omezení. V současné době řešíme možnost získání práv na toto testování. O opětovném zahájení testů Vás budeme informovat. 

Děkujeme za pochopení!

 • 12. 09. 15:48

 • od Genrex

GenRex s.r.o. - veterinární genetická laboratoř

Genetická veterinární laboratoř GenRex s.r.o. vznikla 4. 11. 2014 a je zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu v Praze (oddíl C, vložka 233493). Identifikační číslo společnosti je 035 43 081. Výpis z obchodního rejstříku můžete stáhnout zde. Pokud se Vám nedaří dohledat společnost na volně dostupných databázích, které zrcadlí obchodní rejstřík, je to způsobeno pravděpodobně zpožděním v jejich aktualizaci.

Rádi bychom nabídli naše služby všem chovatelům, kteří by rádi využili možnosti moderních molekulárně genetických metod. Vysoká odborná způsobilost a bohaté zkušenosti ze základního i aplikovaného genetického výzkumu všech našich pracovníků zajišťují vysoký standart všech námi nabízených služeb.

Těšíme se na spolupráci s Vámi, na Vaše otázky i návrhy.

 • 12. 09. 15:49

 • od Genrex